Katılım Yargı-SEN – Katılımcı Yargı Çalışanları Sendikası » » 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
Hoşgeldiniz
Yargı Çalışanlarının Hür Sesi
#

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

22

30 AĞUSTOS : BAŞKUMANDANIN ÖNDERLİĞİNDE UNUTULMAZ BİR ZAFER!

30 Ağustos 1922’de, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” dizelerinin mücessem hali olan kutlu bir zafer kazanılmıştır.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan bu zafer dünyanın mazlum milletlerine umut vermiştir.

ATATÜRK : ”VATAN, HÜR DÜŞÜNCE VE HÜR ZİHNİYET İSTİYOR”

Atatürk, dünya tarihine yön verdiğini vurguladığı 30 Ağustos Zaferi’nin 2. Yıl Dönümünde yaptığı konuşmada, genç Cumhuriyetimizin sorumluluğunu  “Efendiler, artık vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor. İlim ve hüner, yüksek medeniyet, hür düşünce ve hür zihniyet istiyor” şeklinde özetlemiştir.

 2

ÖZKAN :  ”ATATÜRK’ÜN ÇİZDİĞİ HEDEFLERİN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ”

30 Ağustos Zaferi’nin 94. Yıldönümü münasebeti ile açıklamalarda bulunan Katılım-Büro Sen Genel Başkanı Gökhan ÖZKAN; ”Bugün, Anadolu’nun vatanımız olarak yeniden tescili olan Büyük Zafer’in 94. Yıldönümünü milletimizle ve milletimizin himayesine muhtaciyet hisseden mazlum halklarla birlikte  büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan milyonlarca vatandaşımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. 1919’da zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesi, Ulu Önder Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferiyle taçlanmıştır. 30 Ağustos, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ tercihiyle başbaşa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. 30 Ağustos 1922’de Türk milleti, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bundan 94 yıl önce Dumlupınar’da aziz şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün de sahibiz. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal’in çizdiği  hedefler doğrultusunda ve “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ülküsüne bağlılıkla, daha özgür ve daha çağdaş bir ülke olmanın mücadelesini veriyor. Bu nedenledir ki demokrasimizi kökleştirmek için atacağımız her adım, 30 Ağustos ruhuna eklenen yeni bir zaferdir. 15 Temmuz gecesinde de açıkça görüldüğü gibi, TBMM’nin tüm üyeleri ve yurttaşlarımız Cumhuriyetimiz ve parlamenter demokrasimize yönelen tüm saldırılar karşısında bir kalkandır. Anayasal rejimi ortadan kaldırmak; laik, demokratik, sosyal hukuk devletini yıkmak, cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen tüm odaklar ve terör şebekeleri bu duvara çarpıp, yenilmeye mahkumdur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.


Yorum Yap