Katılım Yargı-SEN – Katılımcı Yargı Çalışanları Sendikası » » 30 Mayıs 2019 tarihinde açıklanan Yargı Reformu Paketinde geçen Yazı İşleri Müdürlüğünün durumuna ilişkin yazılar
Hoşgeldiniz
Yargı Çalışanlarının Hür Sesi
#

30 Mayıs 2019 tarihinde açıklanan Yargı Reformu Paketinde geçen Yazı İşleri Müdürlüğünün durumuna ilişkin yazılar

logo

Yargı çalışanına büyük şok!

Yargı Çalışanları bayram öncesi yargı reformunun açıklanmasıyla aldığı kötü haberle yıkıldı. On binlerce yargı çalışanı Yazı İşleri Müdürü olmak için Görevde Yükselme Sınavının açılmasını beklerken, 30/05/2019 günü Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın açıkladığı yargı reformu paketinde “Yazı işleri Müdürlüğü için görevde yükselme sınavının açılmayacağı, Yazı İşleri Müdürlerinin hukuk eğitimi almış kimselerden seçileceği” şeklinde bir ibareye yer verilmiş olup, bu husus görevde yükselmeyi bekleyen, başkaca yükselme ve kariyer basamağı bulunmayan Adalet Bakanlığı personelini derinden üzmüş, yaralamış ve umutsuzluğa sürüklemiştir.

Katılım Büro-Sen olarak; “Yargı Çalışanının Hür Sesi” diyerek çıktığımız bu yolda tüm yargı çalışanı meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu vurguluyor, Adalet Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığına konuyla ilgili yazmış olduğumuz yazıları paylaşıyoruz.

Tüm Yargı çalışanı meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Katılım Büro-Sen Yönetim Kurulu

202. sayfa

212. sayfa

 


Yorum Yap