Katılım Büro-SEN – Katılımcı Büro Çalışanları Sendikası » » Onsuz Kasım
Hoşgeldiniz
Yargı Çalışanlarının Hür Sesi
#

Onsuz Kasım

FB_IMG_1541841350512

Sonsuzluğa intikalinin 80. Yılında Ulu Önder Atatürk’ü saygı, sevgi ve şükranla anıyorum.

Kadim Türk milleti hiç bir devirde ne bayraksız kaldı ne de devletsiz. Bitti denilen anda bir kahramanı bağrından hep çıkardı bu yüce millet.

İsmi Atilla oldu,Mete oldu, Cengizhan oldu, Selçuk Bey oldu, Ertuğrul oldu, Osman Gazi oldu. Kan hep aynı kandı. Asalet aynı asalet. Ve yüce yaradan Türk’ü hiç bir zaman kahramansız, kurtarıcısız bırakmadı.

Son Türk imparatorluğu Osmanlı bitti, dağıldı, Türkler ait oldukları yer olan Orta Asya’nın steplerine sürülecek artık denilirken Osmanlı’nın küçük bir şehrinde bir kahraman büyüyordu.

Ulu Önder Atatürk’ün ” Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” derken tarihin kendisine verdiği asil görevi layıkıyla tamamlamış olmanın büyük gururu ve iç huzurundan başka ne olabilir onu bu veciz sözü söylemeye iten.
Ulu önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu milletin,bu devletin bekası için kanını bu toprağa harç eden ve bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ulu önder, açtığın yolda ilk günkü azim ve kararlılıkla yürüyecek evlatların.
Vatan sana minnetdardır. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.

Gökhan ÖZKAN
Katılım Büro-Sen
Genel Başkanı


Yorum Yap